تشخیص مواد شیمیایی Merck اصلی از بدل آن و انتخاب گرید مناسب آزمون

هر ماده شیمیایی دارای یک سری اطلاعات و آنالیز مخصوص Certificates Analysis  می باشد که با Art No  و  Lot Noمشخص شده است که جهت کنترل اصل بودن مواد آزمایشگاهی با  وارد شدن در سایت http://www.merckmillipore.com/  و جستجو  Art No میتوانید از صحت و سقم مواد شیمیایی مطلع شوید که در صورت صحت ماده مورد نظر ، نام ماده به همراه سایر مشخصات و همچنین فایل PDF آن که در برگیرنده آنالیز کامل می باشد ظاهر می شود و در صورت تقلبی بودن کالا ، سیستم  اعلام میکند چنین کدی ثبت نشده است .

 مثلا :  ART No  محصولی ۱۰۰۰۳۰.۲۵۰۰ میباشد . که شش رقم اول ویژگیهای محصول و چهار رقم آخر وزن کالا را نشان می دهد و وارد کردن شش رقم اول در قسمت  Search سایت کافی می باشد .

شما وارد سایت مرک شده و ابتدا در قسمت سرچ ART No را وارد کنید در صورت که کالا متعلق به شرکت مرک باشد نام کالا در نتایج جستجو پیدا می شود که با کلیک بر روی نام و یا دانلود مشخصات کالا که بصورت PDF می باشد به صحت و سقم کالا دست می یابید .

در صورتی که نیاز به مشخصات  Lot No داشته باشیم با کلیک بر روی  Cert. of Analysis  و درج شماره Lot no  در جای خالی مربوطه این ویژگیها نیز ارائه میگردد . ظاهرا سایت اصلی مرک به آدرس http://www.merck.com/index.html برای کاربران و اعضای مرک می باشد و مشخصات مواد در سایت اعلام شده به آدرس  http://www.merckmillipore.com/ که قابلیت تنظیم به زبانها و کشورهای مختلف را دارد . قابل جستجو می باشد .

 تهیه شده از طرف : عباسی کیسمی

 

نرم افزار دایرالمعارف مرک Merck

این برنامه در واقع کاتالوگ مواد شیمیایی کمپانی مرک آلمان است. اگر شما در آزمایشگاه خود از محصولات مرک استفاده میکنید نیاز به این برنامه خواهید داشت. قطعا بسیاری از کسانی که در آزمایشگاههای شیمی مشغول فعالیت هستند میدانند برای تهیه مواد شیمیایی باید علاوه بر نام ماده مورد نظر خود، کد محصول یا همان Art No ماده را بدهند تا دقیقا همان گرید مورد نظر، خریداری گردد.مثلا کمپانی مرک دارای چند نوع اسید سولفوریک میباشد که هر کدام کیفیت و کاربرد و قیمت متفاوتی دارند. باید بدانید کیفیت GR میخواهید یا Extra Pure  و یا … یک شیمیست حرفه ای باید به این نکات توجه داشته باشد.  همچنین در این برنامه اطلاعات فیزیکی مواد و علائم خطر آن آمده است  این نرم افزار را میتوانید در آدرسهای ذیل دانلود کنید .

http://www.alivechem.com/?p=761

http://shimi901.blogfa.com/post/2

/ 0 نظر / 25 بازدید